search
shopping_cart

Beslenme tarzının insan sağlığına olan etkisinin farkında olan bilinçli tüketiciler gün geçtikçe ne yediklerine ve içtiklerine daha çok dikkat etmeye başladılar. Özellikle ara öğünlerde ve açlık anlarında tüketilen atıştırmalıkların da sağlıklı, az kalorili, hafif ve doğal olması bedenimize ve sağlığımıza verdiğimiz değeri iki katına çıkarttığı bilinmektedir. Bu yazımızda Taze Yöre sitemizden sipariş edebileceğiniz doğal, sağlıklı, hiçbir katkı ve koruyucu madde içermeyen atıştırmalıklar olan kurutulmuş dut, kurutulmuş mandalina, kurutulmuş cennet hurması, kurutulmuş Sultaniye üzüm ve kurutulmuş mürdüm eriğinin faydalarına bakacağız.

 

Kurutulmuş Dut

 

Sağlıklı ve zengin besin kaynağına sahip olduğu bilinen kurutulmuş dut sağlığına önem veren insanların tercih ettiği bir atıştırmalıktır. Beyaz veya siyah haliyle tüketebildiğimiz dut kurusu doğal antioksidan kaynağı olarak kabul edilir ve içeriğinde bol miktarda vitamin, mineral vardır. Kuru dutun doğasında yer alan lif oranı bağırsak hareketlerini düzene sokarak sindirim sistemimizin sağlığını korur. İçeriğinde bulunan bol lif miktarının aynı zamanda kolesterol seviyesini dengelediği de düşünülmektedir. Özellikle kötü kolesterolü kontrol ettiği düşünülen kurutulmuş dutun kalp sağlığına da olumlu yönde destek verdiği öngörülmektedir. Vücut fonksiyonlarımızın düzenli olmasında önemli rolü olan C vitaminini içinde bolca barındıran kuru dutun cilt sağlığına da iyi geldiği bilinmektedir. Doğal bir atıştırmalık olan dut kurusunun şekerli bir besin olduğunu unutmamak gerekir. Bu sebepten aşırı tüketimi uzmanlar tarafından tavsiye edilmez. Özellikle sağlığına dikkat eden bireylerde veya diyet dönemine girmiş kişilerde az kalorili olması dolayısıyla tercih edilebilir. 

 

Mevsiminde dalından toplanarak kurutulan, yüzde yüz doğal ve yöresel ürünümüz olan kurutulmuş dutu aşağıdaki linke tıklayarak sipariş edebilirsiniz.

 

https://www.tazeyore.com/u/sisters-and-a-princess-dut-kurusu-150-g

 

Kurutulmuş Mandalina

 

Bağışıklık sistemini desteklediği bilinen, C vitamini kaynağı, antioksidan ve su bakımından zengin, sindirim sistemini koruyan bir meyve olan mandalinadan üretilmiş kurutulmuş mandalina yine sağlığına önem veren kişilerin tercih ettiği bir atıştırmalık çeşididir. Kurutulmuş mandalina içinde kötü kolesterolü dengelediği bilinen flavanoidler tarafından zengindir. Dozajında tüketilen kurutulmuş mandalina kötü kolesterolün bedenimizde bıraktığı olumsuz hasarın önüne geçerek kalp ve damar hastalıklarından koruduğu düşünülmektedir. Özellikle C vitamini bakımından zengin olan mandalina kurusu bağışıklığı kuvvetlendirerek kış aylarında ortaya çıkan soğuk algınlığı gibi hastalıklardan korunmamıza yardımcı olur. İçinde bulundurduğu bol potasyum kemik gelişimine de katkı sağladığı düşünülen mandalina kurusu kemik erimesinin önüne geçer. Cilt sağlığını da koruduğu bilinen kurutulmuş mandalina özellikle yaz aylarında tüketilirse güneş ışığının cildimize verdiği zararlardan korur. Sağlıklı bir atıştırmalık olan mandalina kurusunu tek başına tüketebileceğiniz gibi kek ve kurabiye gibi çöreklerde de doğal tatlandırıcı olarak kullanabilirsiniz.

 

Doğal C vitamini kaynağı olan yöresel ürünümüz kurutulmuş mandalinayı aşağıdaki linkten sipariş edebilirsiniz.

 

https://www.tazeyore.com/u/ozlu-datca-yoresel-urunler-kurutulmus-mandalina-100-g

 

Kurutulmuş Cennet Elması

 

Yağ içermeyen kurutulmuş cennet elması sağlıklı ve doğal bir atıştırmalık olarak kabul edilir. Özellikle diyet dönemlerinde tercih edilebilen kurutulmuş cennet elması doğal lif kaynağı olarak bilinir. Doğal lif kaynağı olan kurutulmuş cennet elması sindirim sistemimizi çalıştırıcı ve koruyucu özellik taşır. Bağırsaklarımızı çalıştıran kurutulmuş cennet elması rahat bir sindirim gerçekleştirmemizi sağlar. Kendimizi şişkin hissetmemize neden olan su toplama, ödem gibi istenmeyen rahatsızlıkların önüne geçmesine yardımcı olan kurutulmuş cennet elması kabızlık dönemlerimizi de rahat geçirmemizi sağlar. Yüksek tansiyonu önlediği bilinen lif miktarı bol olan kurutulmuş cennet elması yüksek kan basıncını önleyerek kalp sağlığını korur. Kalorisi düşük, doğal  bir atıştırmalık olan kurutulmuş cennet elması metabolizmayı tok tutarak kilo almamızın önüne geçer. Özellikle diyet dönemlerinde salataların içine de kurutulmuş cennet elması koymayı düşünebilirsiniz. 

 

Yüzde yüz yöresel ürünlerimiz arasında olan doğal kurutulmuş cennet elmasını aşağıdaki linkten sipariş edebilirsiniz.

 

https://www.tazeyore.com/u/dalaman-kalkinma-kooperatifi-cennet-elmasi-kurusu-500-g

 

Kurutulmuş Üzüm

 

Doğal enerji kaynağı olarak kabul edilen kurutulmuş üzüm özellikle tatlı ihtiyacını gideren bir diğer doğal atıştırmalıklardan biridir. Günlük dozunda kullanılan kurutulmuş üzümün şeker ihtiyacımızı karşıladığı bilinir. Kurutulmuş üzüm aynı zamanda doğal bir antioksidan kaynağıdır. Günde yarım avuçla bir avuç arası yenen kuru üzümün kişiyi tok tuttuğu gözlemlenmiştir. Özellikle içeriğinde bulunan yoğun lif miktarı açlık hissini bastırır. Düzenli tüketildiğinde kolesterol seviyesini dengede tuttuğu bilinen kurutulmuş üzüm sindirim sistemimizi de çalıştırarak düzenli tuvalet ihtiyacımızı gidermemize yardımcı olur. Düzenli olarak tuvalet ihtiyacımızı gidermek kendimizi daha hafif ve sağlıklı hissettirir. Sağlıklı kemiklerin gelişmesinde de destekleyici rol oynayan kurutulmuş üzüm kemik yapısını destekleyerek daha kuvvetli olmamızı sağlar. Ağız sağlığına da iyi geldiği düşünülen kurutulmuş üzüm antibakteriyel özelliğiyle diş sağlığını korur. Tek başına tüketilen kurutulmuş üzümü doğal şeker olarak çöreklerinizin içine koymayı da tercih edebilirsiniz.

 

Yüzde yüz doğal kurutulmuş üzümü direkt olarak üreticiden temin etmek isterseniz aşağıda bıraktığımız linke tıklamanız ve sipariş etmeniz  yeterli olacaktır.

 

https://www.tazeyore.com/u/dalaman-kalkinma-kooperatifi-sultaniye-uzumu-500-g

 

Kurutulmuş Mürdüm Eriği

 

Doğal antibiyotik olarak kabul edilen kurutulmuş mürdüm eriği fazlaya kaçmadan tüketildiğinde insan sağlığına olan destekleyici yapısı ile bilinir. Ayrıca doğal iltihap sökücü olarak da bilinen kurutulmuş mürdüm eriği bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek toksinlerden arındırır. Toksinlerden arınan bedenimiz daha sağlıklı iç organlara sahip olur. Kabızlık dönemlerinde tüketilen kurutulmuş mürdüm eriğinin sindirimi kolaylaştırdığı halk arasında bilinen bir özelliktir. Sindirimi kolaylaştıran mürdüm eriği mide şişkinliği ve sertliğinin hafiflemesine yardımcı olur. Özellikle spor yaptığımız dönemlerde doğal enerji verici olarak kullanılan kurutulmuş mürdüm eriği ara öğünlerde tercih edilen bir atıştırmalıktır. Kalp sağlığını koruduğu bilinen potasyum yönünden zengin olan kurutulmuş mürdüm eriğinin kalp ritmini düzenlediği düşünülmektedir. Sağlığına dikkat eden kişilerin öğünlerinde yer verdiği kurutulmuş mürdüm eriği özellikle boşaltım sistemini rahatlattığı düşünüldüğü için diyet dönemlerinde vazgeçilmez bir atıştırmalıktır.

 

Siz de sağlığınıza dikkat ediyorsanız, sağlıklı, hafif, az kalorili, katkı ve koruyucu maddesi içermeyen atıştırmalıklar arıyorsanız aşağıda bulunan linkimizden kurutulmuş mürdüm eriğini sipariş edebilirsiniz.

 

https://www.tazeyore.com/u/sisters-and-a-princess-erik-kurusu-200-g

 

 

 

#tazeyöre #tazeyore #üreticisindenyöresellezzetler  #ureticisindenyoresellezzetler #yöreselürünler #yoreselurunler #yöreselgıda #yoreselgida #yerelüretim #yereluretim #yöreselüretim #yoreseluretim #dogalurunler #doğalürünler #dogalbeslenme #doğalbeslenme #organikürünler #organikurunler #organikgida #organikgıda #katkısızürünler  #katkısızurunler  #sağlık #saglik #sağlıklıürünler #sağlikliurunler #sağlıklıyaşam #saglikliyasam #sağlıklıbeslenme #sagliklibeslenme #zayıflama #zayıflama #diyet #kabızlık #kabızlık #onlinesipariş #onlinesiparis   #dut  #mandalina  #mürdümeriği  #murdumerigi  #cennetelması  #cennetelmasi  #dutkurusu  #kuruüzüm #üzümkurusu #kurutulmuşmandalina  #kurutulmusmandalina  #kurutulmuşcennetelması  #kurutulmuscennetelmasi  #kurtulmuşmürdümeriği  #dutunfaydaları    #mandalinanınfaydaları  #mürdümeriğininfaydaları  #cennetelmasınınfaydaları #üzümkurusununfaydaları

Loading