Taze Yöre, ‘Müşterilerimizin her koşulda mutlu bir alışveriş deneyimi yaşamaları’ ilkesini mümkün kılmak için çaba göstermektedir. İptal ve iade koşullarımız da bu ilkemiz kapsamında, müşterilerimizi elimizden geldiğince mutlu etmek, bunu yaparken de satıcılarımızı mağdur etmemek üzere hazırlanmıştır. 

 

Burada belirttiğimiz ‘İptal ve İade Politikamız’ı geliştirebilmemiz için yorum ve değerlendirmelerinizi bize destek@tazeyore.com adresinden iletebilirsiniz. 

 

Değer verdiğimiz görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için, şimdiden teşekkür ederiz.

 


İptal Koşullarımız

 

Aşağıdaki durumlarda siparişiniz iptal edilecek ve sipariş aşamasında ürünler için yapmış olduğunuz ödemenin (eğer sizin tarafınızdan ödendiyse kargo ücretleri ile birlikte) kredi kartınıza iade edilmesi için, anlaşmalı ödeme kuruluşumuza otomatik bir iptal talimatı iletilecektir (Ödeme iptalinin kredi kartınıza yansıma süresi, kredi kartınızı düzenleyen bankaya bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir):

 

1.Satıcımızın henüz onaylamadığı bir siparişi, platforma giriş yaptıktan sonra ulaşabileceğiniz Siparişlerim sekmesinden anında iptal edebilirsiniz.

 

2.Eğer Satıcımız, 7 gün (168 saat) içinde vermiş olduğunuz siparişi onaylamaz ise, sistem otomatik olarak iptal işlemi gerçekleştirecektir.

 

3.Satıcımızın onayladığı bir sipariş için, Siparişlerim bölümünde henüz kargo bilgileri sisteme girilmemiş ise, Müşteri Temsilcimiz ile iletişime geçerek talebinizi iletebilirsiniz. Eğer paketiniz Satıcımız tarafından henüz kargo şirketine teslim edilmedi ise, Müşteri Temsilcilerimiz memnuniyetle siparişinizin iptalini gerçekleştirecektir. Ancak paketiniz Satıcımız tarafından kargo şirketine teslim edildi ise, aşağıda belirttiğimiz ‘İade koşulları’ doğrultusunda talebinizi iletmenizi rica ediyoruz.

 

4.Eğer Satıcımız onaylamış olduğu bir siparişi, 14 gün (336 saat) içinde kargoya teslim etmez ise, sistem otomatik olarak iptal işlemi gerçekleştirecektir.

 

5.Eğer Satıcımız tarafından onaylanan bir sipariş 30 (otuz) gün içinde Alıcıya teslim edilmez ise, talebiniz üzerine iptal işlemi gerçekleştirecektir.

 


İade Koşullarımız

 

Sipariş verdiğiniz bir ürün, elinize ulaştıktan sonraki 72 saat içinde bir problem bildiriminde bulunmadığınız durumda, sistem siparişinizi otomatik olarak tamamlandı olarak işaretleyecek ve Satıcımızın ödemesinin yapılması için, ödeme kuruluşumuza bildirim iletilecektir. Bu nedenle problem bildirimlerinin ürün elinize ulaştıktan sonraki 72 saat içinde yapılması gerekmektedir. Bu süre geçildiği takdirde, problem bildirimi ya da ürün iadesi yapılamamaktadır.  

 

Aşağıdaki durumlarda, sipariş verdiğiniz bir ürün elinize ulaştıktan sonraki 72 saat içinde, hesabınıza giriş yaptıktan sonra ulaşabileceğiniz Siparişlerim sekmesinde bulunan ‘Problem Bildir’ butonunu kullanarak, ürünlerin iadesi ya da yaşadığınız problemin çözümüne yönelik talebinizi bize iletebilirsiniz.

 

 

1.Ürün ilanda belirtilenden farklı ise, ya da bozuk, hasar görmüş, paketi açılmış ya da deforme olmuş ise Müşteri Temsilcilerimiz aşağıdaki iki çözümden birini uygulamak üzere sizinle ve Satıcımızla görüşecektir:

 

1.1.Müşteri Temsilcimiz Satıcımız ile görüşerek, problemli ürünlerin size tekrar gönderilmesi sağlayabilir.

Bu durumda, Satıcımız tarafından yeniden kargoya verilen ürünler size ulaştıktan sonra vereceğiniz onay üzerine, işlem tamamlandı olarak işaretlenir ve Satıcımızın ödemesinin yapılması için ödeme kuruluşumuza bildirim iletilir. Yeniden gönderilen ürünler için kargo bedeli, Satıcımız tarafından karşılanacaktır.  

 

1.2.Müşteri Temsilcimiz, ürünlerin iade edilmesi sürecini başlatabilir.

Bu durumda, ürünleri bozulmayacak ve hasar görmeyecek şekilde düzgün olarak paketleyerek, 3 gün (72 saat) içinde, anlaşmalı kargo şirketimize teslim etmeniz gerekmektedir.

Anlaşmalı kargo şirketi alternatiflerine, platforma giriş yaptıktan sonra ulaşabileceğiniz Siparişlerim sekmesinde yer alan sipariş detaylarından erişebilirsiniz. Kargo şirketi seçimini yaptıktan sonra, sistem üzerinden kargo teslimat bilgilerinin bir çıktısını alarak, kargo paketi üzerine yapıştırabilir ya da Kargo Takip Numarası ve  Satıcımızın adres ve iletişim bilgilerini hazırladığınız paket üzerine yazdıktan sonra kargo şirketini arayarak bir gönderiniz olduğunu bildirip, paketi kargo şirketine teslim edebilirsiniz. Bu durumda kargo ücreti ödemeyeceksiniz.

İade etmiş olduğunuz ürünler Satıcımıza ulaştıktan sonra, sipariş aşamasında ürünler için yapmış olduğunuz ödemenin (siparişinizde sadece bu ürün var ise, kargo ücretleri ile birlikte) kredi kartınıza iade edilmesi için, anlaşmalı ödeme kuruluşumuza otomatik bir iptal talimatı iletilecektir (Ödeme iptalinin kredi kartınıza yansıma süresi, kredi kartınızı düzenleyen bankaya bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir).

Siparişinizde problemli ürün/ürünler dışında aynı Satıcımızdan aldığınız  farklı ürünler var ise ve bu ürünler size problemsiz bir şekilde ulaştı ise, bu sipariş için yapmış olduğunuz kargo ücreti ödemesinin iadesi yapılmamaktadır.

 

 

2.Ürün ilanda belirtildiği gibi olsa da, ürünü beğenmediğiniz ya da herhangi bir sebeple almaktan vazgeçtiğinizde, Müşteri Temsilcilerimiz aşağıdaki iki çözümden birini uygulamak üzere sizinle ve Satıcımızla görüşecektir:

Ürün ilanda belirtildiği gibi olsa da, ürünü beğenmediğiniz ya da herhangi bir sebeple almaktan vazgeçtiğinizde, Taze Yöre Müşteri Temsilcileri Satıcımız ile görüşerek talebinizi iletecektir. Satıcımız bu talebi onayladığı takdirde, aşağıdaki iki çözümden biri uygulanacaktır. Ancak Satıcımız tarafından farklı ürün gönderme ya da iade alternatifleri onaylanmaz ise, işlem tamamlandı olarak işaretlenir ve Satıcımızın ödemesinin yapılması için aracı ödeme kuruluşuna bildirim iletilir.

 

2.1.Satıcımız farklı bir ürün gönderme işlemini onayladığı durumda, beğenmediğiniz ya da herhangi bir sebeple almaktan vazgeçtiğiniz ürünlerin yerine size farklı ürünlerin gönderilmesini sağlayacaktır. 

Bu durumda, Satıcımız tarafından kargoya verilen ürün/ürünler size ulaştıktan sonra vereceğiniz onay üzerine, işlem tamamlandı olarak işaretlenir ve Satıcının ödemesinin yapılması için ödeme kuruluşumuza bildirim iletilir. Yeniden gönderilen ürünler için kargo bedeli, Satıcımız tarafından karşılanacaktır.   

 

2.2.Satıcımız iade işlemini onayladığı durumda, ürünlerin iade edilmesi süreci başlatılabilir.

Bu durumda, ürünleri bozulmayacak ve hasar görmeyecek şekilde düzgün olarak paketleyerek, 3 gün (72 saat) içinde (72 saat içinde kargoya teslim etmediğiniz bir ürün için, iade işlemi yapılamaz), Satıcımızın adres ve iletişim bilgilerini hazırladığınız paket üzerine yazarak ve kendi kargo şirketiniz ile, kargo ücretini peşin olarak ödeyerek, Satıcımıza göndermeniz gerekmektedir.

Kargoya vermiş olduğunuz ürün/ürünler, Satıcımıza ulaştıktan sonra vereceği onay üzerine, işlem tamamlandı olarak işaretlenir ve sipariş aşamasında ürünler için yapmış olduğunuz ödemenin (ürünlerin size gönderildiği sırada ödenen kargo ücreti düşüldükten sonra) kredi kartınıza iade edilmesi için, anlaşmalı ödeme kuruluşumuza bir iptal talimatı iletilecektir (Ödeme iptalinin kredi kartınıza yansıma süresi, kredi kartınızı düzenleyen bankaya bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir).

 

 

Cayma Hakkı

 

Platformumuzda satışı yapılan gıda ürünleri, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine göre ‘Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler’ kategorisinde olduğundan, Cayma Hakkı İstisnaları kapsamına girmekte ve Cayma Hakkı kullanılarak iade edilememektedir. Bu ürünlerin iadesi, yukarıda belirtilen ‘İade Koşulları’ doğrultusunda gerçekleştirilebilir.

 

 

 

Ücretsiz Kaydolun