Taze Yöre’de kimler mağaza açabilir?

Taze Yöre'de sadece, gıda üretim izni olan yöresel gıda ürünleri üreticileri, ya da kendi markaları için, üretim izni sahibi üreticilere üretim yaptıran, vergi mükellefi esnaf/sanatkar ya da tacir/sanayiciler mağaza açabilir, platformumuz üzerinden satışını yapmak istedikleri ambalajlı ve markalı ürünleri ücretsiz olarak listeleyebilir ve kolayca satış yapmaya başlayabilirler.

Üretim izni olmayan kişi/kurumların, gıda toptancısı, dağıtımcısı, perakendecisi gibi aracıların, markasız ya da açık gıda satışı yapanların, platformumuzda mağaza açmasına izin verilmemektedir.

 

Taze Yöre üzerinden hangi ürünlerin satışını yapabilirim?

Taze Yöre üzerinden yalnızca, üretim yaptığınız il için, Taze Yöre tarafından belirlenen kategorilerdeki yöresel gıda ürünlerinin satışını yapabilirsiniz. Daha detaylı bilgiye Hangi Kategorilerde Satış Yapabilirsiniz? başlığı altından ulaşabilirsiniz.

 

Taze Yöre’de mağaza açmak ve ürün listelemek ücretli midir?

Taze Yöre'de tamamen ücretsiz olarak mağazanızı açabilir ve istediğiniz sayıda farklı ürününüzü platformumuzda listeleyebilirsiniz. Taze Yöre’ye sadece platform üzerinden bir satış yaptığınızda, %10 oranında (KDV hariç) hizmet bedeli ödersiniz. Ayrıca ödemesi kredi kartıyla yapılan işlemler için, anlaşmalı ödeme kuruluşumuz İyzico tarafından, %4 (BSMV dahildir) komisyon tahsil edilmektedir. Detaylı bilgiye Satıcı İş Ortaklığı Sözleşmesi'nden ulaşabilirsiniz.

 

Taze Yöre’de mağaza açmak istiyorum. Şimdi ne yapmalıyım?

Öncelikle ana sayfada yer alan Üretici Giriş bölümüne tıklayarak açılan sayfada Ücretsiz Mağaza Açın linkine tıklayınız. Karşınıza çıkacak Ücretsiz Mağaza Açın formunu eksiksiz olarak doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

 

Mağaza açma formunu doldurdum. Ne zaman ürün listelemeye başlayabilirim?

Hemen! Ücretsiz Mağaza Açın formunu doldurduğunuz andan itibaren, sağ üst köşede Ürün Ekle butonu belirecektir. Bu butona tıklayarak satışını yaptığınız ürünleri kolayca ekleyebilirsiniz. 

 

Satışını yapmak istediğim ürün kategorilerde bulunmuyor, bu durumda ne yapmalıyım?

Lütfen destek@tazeyore.com'a, kategorilere eklenmesini istediğiniz ürüne ait bilgileri, adınızı ve telefon numaranızı da belirterek iletiniz. Hemen inceleyip gerekli düzenlemeleri yapalım.

 

Ücretsiz Mağaza Açma Formu’nu doldurdum ve ürünlerimi ekledim. Ürünlerim ne zaman yayınlanmaya başlar?

Başvurunuzu en geç 48 saat içinde sonuçlandırmak için elimizden geleni yapıyor olacağız. Lütfen bu sürenin, tatil, bayram ve benzeri zamanlarda biraz daha uzayabileceğini göz önünde bulundurunuz.

Ürünleriniz yayınlanmaya başladığında, platform içinden bildirim alacak, ayrıca e-posta ve SMS ile de bilgilendirileceksiniz.

 

Ürünlerim yayınlanmaya başladı, şimdi ne yapmalıyım?

Tebrikler, aramıza hoş geldiniz. Şimdi, yeni ürünler ekleyebilir ve yöresel ürünler üreticisi arkadaşlarınıza platformumuzu önererek birlikte büyümemize destek olabilirsiniz. Bu arada kaydolurken vermiş olduğunuz e-posta adresi ve cep telefonunuzu sık sık kontrol ederek yeni siparişlerinizi takip edebilirsiniz.


 

Müşteriler nasıl alım yaparlar?

Bir ürün satın almak isteyen kullanıcılar, almak istedikleri ürün ile ilgili olarak ürün kategorisi ve il bilgisini girerek arama başlatırlar. Arama sonucunda satıcılar tarafından ilgili ürünlerle ilgili olarak oluşturulmuş ürün bilgilerine ulaşırlar. Bu ürünleri, fiyatları, ürünü daha önce satın alan kişiler tarafından yapılan puanlama ve yorumlar ile satıcı bilgilerini kıyaslayarak değerlendirirler. Almaya karar verdikleri ürünleri sepetlerine atıp, ödemelerini yaparak sipariş taleplerini satıcıya iletirler. Satıcılar tarafından onaylanan siparişler kesinlik kazanmış olur.

 

Satışını yaptığım ürünler müşteriye teslim edildikten ne kadar süre sonra ödemem yapılır?

Ürünler müşteriye teslim edildikten en geç 72 saat içinde ödemeniz kesinleşir ve banka hesabınıza en geç bir hafta içinde yapılır (Satıcılarımıza kesinleşen ödemeleri, her hafta Çarşamba günleri yapılmaktadır).*

* Bu süre, 6493 Sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkındaki Kanun uyarınca Taze Yöre’nin iş birliği yaptığı ödeme kuruluşuna göre +/- birkaç gün farklılık gösterebilir.

 

Mağazama ait Yönetim Paneline nasıl ulaşabilirm?

Öncelikle ana sayfada yer alan Üretici Girişi bölümüne tıklayarak platforma giriş yapınız. Daha sonra sağ üst bölümde yer alan markanızın üzerine gelerek Yönetim Panelinize ulaşabilirsiniz. Yönetim Panelinizde aşağıdaki bölümler yer almaktadır:

          Mesajlarım

          Bu bölümde müşteriler ya da Taze Yöre tarafından size iletilen bildirim, soru ve talepleri inceleyebilir, müşterilere cevap yazabilirsiniz.

          Satışlarım

          Bu sekmede siparişlerinizi yönetebilirsiniz.

          İptal / İade / Değişim

          Müşterilerimiz tarafından yapılan iptal, iade ya da değişim taleplerine bu sekmeden ulaşabilirsiniz.

          Hesap Özetim

          Hesap özetinizde, başarılı bir şekilde teslimatını yaptığınız ürünlere ait hak etmiş olduğunuz ödeme miktarlarını görebilirsiniz.

          Ürünlerim

          Platform üzerinden satışını yaptığınız ürünlere ait ilanlarınızı bu bölümden yönetebilirsiniz.

          Kargo Ayarlarım

          Çalıştığınız kargo şirketi ile ilgili bilgileri bu sekmeden güncelleyebilirsiniz.

          Mağaza Profilim

          Mağazanıza ait bilgileri bu bölümden yönetebilirsiniz.

 


Sorunuzun cevabını burada bulamadınız mı?


destek@tazeyore.com ya da 0 (216) 606 11 70 numaralı telefondan bize ulaşarak sorularınızı iletebilirsiniz.
Size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

 

Ücretsiz Mağaza Açın